Strona główna
Kazimierz Szpądrowski
Marcin Szpądrowski
Wystawy i nagrody
Album
Wyszukiwarka
Księga Gości
Kontakt
 


Na tej stronie będę starał się w miarę na bieżąco o wydarzeniach związanych z moją pasją


o wystawach (zarówno organizowanych przeze mnie, jak i tych, w których biorę udział), udziałach w konkursach  czy zdobywanych (mam nadzieję :) nagrodach:Podczas Aukcji Charytatywnej w Restauracji "Astoria" na rzecz "Fundacji Dar Dla Najmniejszych" ta moja praca "Bobby McFerrin w Katedrze w Częstochowie" poszła za za 1.000zł. Poczułem się dobrze i jako fotografik i jako darczyńca. Dziękuję :)
Dziś, podczas Wigilii Środowisk Artystycznych w Ośrodku Promocji Kultury "Gaude Mater" odbyła się uroczysta inauguracja mojego autorskiego kalendarza  na 2011 rok "Klimatycznie i Muzycznie, czyli fotograficzna wędrówka po Częstochowie "

Poniżej zdjęcie Dyr. O.P.K. "Gaude Mater" Małgorzaty Nowak promującej kalendarz oraz układ jednej z jego rozkładówek:
A tu jest link do artykułu o moim kalendarzu w "Gazecie Częstochowskiej":

http://www.gazetacz.com.pl/artykul.php?idm=473&id=11438Taką okazałą statuetkę odebrałem dziś za zwycięstwo w konkursie fotograficznym "Dzieci ulicy - nie bądź obojętny" :)

Nieco niżej nagrodzone zdjęcie.


Pierwsza indywidualna Wystawa mojej córy, Magdaleny, przygotowana w całości w tajemnicy przede mną w, "Dzikie Impresje" w kawiarni "Skrzynka" w Częstochowie w 18. rocznicę jej urodzin :) Wernisaż o godz 19.00.
Po raz trzeci z rzędu udało mi się wygrać konkurs miesiąca w Oddziale Jurajskim Fotoklubu RP. Tematem listopada była "Ściana", a serią zdjęć przedstawiających odsłonięcie pomnika upamiętniającego 40 tys. częstochowskich Żydów wywiezionych w 1942r. do Treblinki  zapewniłem sobie także zaszczytny tytuł "Fotografa Roku".
Święto fotografii w Częstochowie.

O godzinie 17.00 w Galerii "Popówka" rozstrzygnięcie Konkursu i wernisaż wystawy "Klimaty Częstochowy", której byłem współorganizatorem i jurorem. www.klimatyczestochowy.pl

O godzinie 18.30 w Teatrze S, al. Kościuszki 1,  wernisaż wielkiej Wystawy Grand Press Photo 2010.
www.grandpressphoto.pl.
Wernisaż uświetnił tegoroczny zdobywca Geand Prix znakomity fotografik Tomasz Tomaszewski, który zaprezentował swój dorobek i podzielił się wiedzą i doświadczeniem. www.tomasztomaszewski.com


Wystawę otworzył sam Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Prof. Jerzy Buzek


Od 5. listopada przez ponad miesiąc - do 12. grudnia – na parkingu podziemnym DH Schott w Częstochowie, al. Kościuszki 1 będzie można zobaczyć wystawę finałowych zdjęć Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Prasowej - Grand Press Photo 2010. Ekspozycja obejmuje 160 fotografii wykonanych przez 52 fotoreporterów z całej Polski.

 Grand Press Photo to konkurs dla zawodowych fotoreporterów pracujących w redakcjach prasowych, agencjach fotograficznych oraz freelancerów. Organizuje go miesięcznik "Press". Zdjęcia są oceniane w pięciu kategoriach: Wydarzenia, Ludzie, Życie codzienne, Sport, Przyroda - osobno zdjęcia pojedyncze, osobno fotoreportaże.

 

ZDJĘCIE ROKU - GRAND PRESS PHOTO 2010
Autor: Tomasz Tomaszewski, „National Geographic Polska”
Górny Śląsk. Po przejściu procesji Bożego Ciała w Lipinach dziewczynki obsypują się płatkami kwiatów pozostałymi na drodze. Zdjęcie jest częścią projektu, który autor realizował na Górnym Śląsku od kwietnia do sierpnia 2009 roku, chcąc pokazać ten region jako miejsce, w którym zarówno etos pracy, jak i rytuały codziennego życia są wciąż żywe, widoczne i barwne.Wystawa indywidualna w Galerii Wejścwka GW w Częstochowie al. NMP 13, na wystawie znalazły się wybrane prace z cykli" "Twarze Muzyczne", "Twarze Londyńskie" i "Otorbieni".
Wystawa trwa do 28 listopada.
Odebrałem w tym dniu nagrodę Prezydenta Miasta Częstochowy w konkursie "Ona i On. Studenckie Wakacje".
W Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie otwarto "Wielką Wystawą Kur". W ramach heppeningu "Kura w Akcji" Szymona Motyla www.kurawakcji.pl środowisko częstochowskich fotografików fotografowało, w różnych okolicznościach, zdobyte wcześniej, gipsowe kury. Na wystawie znalazły się prace mojej córki Magdaleny (kura z modelką Patrycją) oraz moje prace "Kura Prezydencka", do których pozowali z kurą obecny Prezydent Częstochowy, oraz kandydaci na ten urząd w najbliższych wyborach samorządowych.
Zdobyłem pierwszą nagrodę w konkursie "Dzieci ulicy - Nie bądź obojętny". Wernisaż wystawy pokonkursowej i wręczenie nagród ma nastąpić w listopadzie.Wygrałem konkurs miesiąca w Oddziale Jurajskim Fotoklubu RP. Temat miesiąca: "Fotograf"Otwarcie wystawy Międzynarodowego konkursu FOTOFORUM Rużomberok (Słowacja) pod patronatem FIAP.
Na wystawę zakwalifikowano 2 moje prace (z 4 wysłanych) , które znalazły się w doborowym towarzystwie 296. najlepszych prac (w tym tylko 6. z Polski) z całego świata (wybranych spośród 1.105 nadesłanych).

Mam nadzieję, że może niedługo uda mi się znaleźć trochę czasu i zmienić zdezaktualizowaną galerię, umieszczając w niej zestawy nagradzanych i wystawianych prac.Wygrałem konkurs miesiąca w Oddziale Jurajskim Fotoklubu RP. Temat miesiąca: "Szaleństwo"Po raz kolejny uda mi sioę sprowadzić do Częstochowy wielką Wystawę Grand Press Photo 2010 www.grandpressphoto.pl. Zapowiada się spora niespodzianka. Szczegóły wkrótce.

Równocześnie będzie także otwarta wystawa pokonkursowa piątej edycji konkursu "Klimaty Częstochowy".

Konkurs,  którego od trzeciej edycji jestem współorganizatorem, zostanie wkrótce ogłoszony na stronie www.klimatyczestochowy.plW ramach podsumowania 20. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej "Gaude Mater" w Częstochowie, 14 maja 2010 o godz. 18.00 w budynku Muzeum w czętochowskim Ratuszu przy pl. dr Biegańskiego odbył się wernisaż drugiej odsłony zralizowanej przeze mnie wspólnie z Elą Siwik wystawy "Światło i Dźwięk", uzupełnionej o jeszcze gorące zdjęcia z 20. edycji Festiwalu.


W ramach 20. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej "Gaude Mater" w Częstochowie, 3 maja 2010 o godz. 18.00 przed koncertem zespołu "Sakala Brothers" w Kościele Ewangelicko-Auksburskim przy ul Śląskiej 20 zawiśnie zralizowana przeze mnie wspólnie z Elą Siwik wystawa "Światło i Dźwięk". Spora część zdjęć z tej wystawy znalazła się także w jubileuszowym albumie Festiwalu


O godz. 17.00 w pawilonie wystawowym w Parku Staszica ogłoszenie wyników i otwarcie Wystawy "Klimaty Częstochowy". www.klimatyczestochowy.pl

O godz. 19.00 w Teatrze S Al. Kościuszki 1 (podziemia DH Schott) uroczyste otwarcie wielkiej Wystawy Grand Press Photo 2009, którą już po raz dugi udało mi się sprowadzić do Częstochowy. www.grandpressphoto.plSzczegóły www.klimatyczestochowy.pl

Zachęcam do udziału w czwartej edycji  "Klimatów".  Jestem wspólorganizatorem tego konkursu i jednym z jurorów  - niestety nie mogę dać swoich zdjęć :(Miejska Galeria Sztuki Częstochowa Al. Najświętszej Maryi Panny 64. Wystawa zbiorowa.

Na wystawie pokazałem zdjęcia z jesiennego wyjazdu do Lwowa śladem Dziadka.  Były też na niej prace mojej córki Magdaleny z warsztatów fotograficznych na Korsyce.


 
Top